Blogs

Uzņēmuma problēmas darbinieka acīm

Vai darbiniekus uztrauc uzņēmuma problēmas? Vai viņi tās izjūt uz savas ādas? Protams, jā. Uzņēmums, kas ir bankrota priekšā nevar neredzēt uztraukumu savu padoto acīs, kuri riskē zaudēt darbu. Tas ir galējs piemērs, bet arī pārējās ar finansēm saistītās un citās konflikta un attiecību problēmu situācijās uzņēmuma klimats netieši ietekmē darbiniekus. Un ietekme var būt divējāda - darbinieki vai nu jūt motivāciju un pozitīvu enerģiju situāciju mainīt uz labo pusi, vai arī rodas iekšējas bailes, kas bloķē domāšanu un rīcību.

Jāsaka gan, ka finansiālās problēmas ir aisberga redzamā daļa. Patiesībā darbinieki, kuri katru dienu lielu daļu sava laika pavada uzņēmumā, neuztver tikai bankas kontu svārstības. Viņiem garām nepamanītas nepaslīd arī citas problēmas. Arī iespējamās tā saucamās politiskās izmaiņas uzņēmumā rada stresu darbiniekos. Piemēram, tie ir gadījumi, kad uzņēmums plāno atvērt  jaunu ražotni ārzemēs vai gadījumi, kad pēc kāda kolēģa demisijas vai došanās pensijā uzņēmuma vadība nolemj nepieņemt vietā jaunu darbinieku. Uzņēmuma vadības rīcības pamatā ir noteikta loģika, iespējams, ka izmaiņas dažādu iemeslu dēļ ir nepieciešamas un pat pozitīvas, tomēr vienalga darbinieki bieži to nolasa kā “sliktu zīmi” un sajūt stabilitātes trūkumu.
Negatīvi darbinieku labsajūtu un produktivitāti ietekmē viņu attiecības ar vadību. Šīm problēmām ir divas sejas. Vienā gadījumā tā ir savstarpēja nesapratne un vienkārši sliktas attiecības, kad strīdi un pārpratumi ir ikdienišķa parādība. Otrā gadījumā negatīvu darba atmosfēru rada tas, ka sliktas attiecības ir vadības līmenī. Uzņēmumā, kura vadošā komanda neiet roku rokā pretī vienotam mērķim, dabiska parādība ir pārpratumi arī starp darbiniekiem, dažādu frakciju veidošanās un trūkst darba koordinācijas.
Vēl viena uzņēmuma problēma, kuru uztver darbinieki un kura ietekmē darbiniekus, ir slikta darba vadība. Ja vadītāji nav spējīgi funkcionāli organizēt darbu un vadīt savus padotos, darbinieki agrāk vai vēlāk sāks justies izmantoti un radīsies pārliecība, ka viņi lieki tērē savu enerģiju.
Ja vadītāji nav spējīgi risināt dažādas uzņēmumā radušās problēmas, tad kopumā darbinieki būs mazāk motivēti strādāt, mazāk motivēti uzturēties darba visē, kura viņus negatīvi iespaidu, un līdz ar to arī darba produktivitātes līmenis būtiski kritīsies.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku