Blogs

Strādāt ceļojot vai ceļot strādājot?

Vasara ir labākais laiks, lai brīvdienās iepazītu vēl nezināmas valstis un vietas. Kad jāsāk domāt par atgriešanos birojā, bet jo īpaši, kad sākas pirmie aukstumi, daži sāk sapņot – kā būtu, ja… Ja nevajadzētu atkal strādāt, ja varētu vienmēr ceļot, ja man būtu daudz naudas…. Ja varētu stādāt un ceļot vienlaicīgi. Vai tas maz iespējams? Protams, tik daudzi cilvēki ceļo darba dēļ! Un tie nav tikai darba komandējumi uz Briseli, kas liek mainīt ierasto vidi.

Klasiskie darbi, kas visvairāk ir saistīti ar ceļošanu, ir tūrisma un restorānu sektorā. Bārmeņiem, oficiantiem, pavāriem, pasākumu animatoriem ir plašas iespējas ceļot un katru sezonu pavadīt citā pasaules malā. Turklāt šajos amatos ir daudz vieglāk iepazīt vietējos cilvēkus un līdz ar to arī kultūru un citādo vidi. Protams, var arī kļūt par apkalpojošo personālu uz kruīza kuģa vai par stjuartu – ceļojums vienmēr garantēts! Vienīgais mīnuss – visdrīzāk vienā maršrutā un visdrīzāk reti redzot kaut ko no sauszemes.

Otra iespēja ir doties un mācīt savu valodu, bet citā valstī. Šai gadījumā būs jāiegulda vairāk enerģijas darba meklēšanā, jo, piemēram, latviešu valoda noteikti nav pieprasītāko valodu sarakstā. Un tomēr iespējas vienmēr pastāv tiem, kas meklē! Un pēc tam jau var spert nākamo soli un meklēt darbu citā jomā, kas tomēr dos arī ceļošanas iespēju.


Ja ir vēlme ceļot vienā noteiktā sezonā, var kļūt, piemēram, par peldēšanas instruktoru. Tad ziema vienmēr būs piedzīvojums un katru reizi citā kalnu grēdā ar citiem cilvēkiem. Tomēr šai gadījumā vispirms būs cītīgi jāmācās un jāiegūst sertifikāts!


Ja ceļotvēlme ir liela, bet nav vēlēšanās to sasaistīt ar darbu, tad izeja ir darbs “on line” režīmā, piemēram, programmēšanā, mediju jomā un tagad arī vēl daudzās citās jomās. Dodieties uz jebkuru pasaules vietu. Vienīgais nosacījums – piekļuve internetam. Un strādājiet jebkur!  Vai arī kļūstiet par blogeri – ceļojiet un dalieties savos iespaidos par dažādām kultūrām, virtuvi, cilvēkiem, raksturiem utt.

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku