Blogs

Sociālie tīkli - tava pašreklāma

Mūsdienās aktivitātes un ietekme sociālajos tīklos, piemēram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ir daudz nozīmīgāka, nekā dažkārt spējam iedomāties. Ir gadījumi, kad informācija internetā par mums atklāj daudz vairāk, nekā CV iekļautie fakti.

Sociālo tīklu tēma ne vienmēr ir vienpusīgā, jo eksperti min gan to trūkumus, gan pozitīvās iezīmes. No vienas puses, tā ir lieliska vide sevi „reklamēt”, parādīt no labās puses, no otras puses, zūd distance starp „sociālo” tīklu radīto un apkārtējo – īsto - realitāti. Skaidrs ir tas, ka te liela nozīme ir attieksmei per instrumentiem, kas mums tiek piedāvāti. Tas, kā tos izmantojam ir mūsu ziņā.

Šoreiz nedaudz tomēr par pozitīvo pusi. Par to, ka sociālie tīkli var palīdzēt darba meklējumos.

Darba meklējumi gan sociālajos tīklos, gan ārpus tiem ir nopietns darbs, kas prasa piepūli. Vienmēr! Ne vienmēr „izies cauri” pavirši uzrakstīts CV un pieteikuma vēstule, kas „copy” -„paste” tiek sūtīti pa labi un pa kreisi. Protams, var sanākt cūkas laime, bet parasti šim darbam uzmanība jāpievērš vienmēr.

Un arī tad, ja CV un vēstule ir ideāli, sociālo tīklu palīdzība nekad nenāk par ļaunu, jo profils dažkārt darba devējam atklāj to, kas prezentācijas dokumentos neparādās – spēja komunicēt, veidot kontaktus ar citiem cilvēkiem, paust savu viedokli, dalīties interesēs utml. Turklāt sociālie tīkli piedāvā vēl kādu iespēju – cilvēki dalās dažāda veida informācijā, arī darba piedāvājumos. Tāpēc tā var būt iespēja ātrāk un no drošiem avotiem uzzināt ātrāk par vakancēm un iespējām kandidēt. Dažkārt oficiāli publicētie sludinājumi līdz auditorijai ceļo ilgāk.

Kā lai veido savu profilu, lai tas būtu interesants un ja ir vēlme caur to atrast arī darbu? Par to jau runāts daudz, un patiesībā nekas cits jau nav piebilstams. Jāizceļ savas kompetences un darba pieredze. Tātad lauciņā, kas paredzēts profesionālās darbības aprakstam, nekavējieties papildināt informāciju. Tādā veidā jūsu profils kļūs interesants attiecīgajiem uzņēmumiem un personāla atlases kompānijām. Bet tai pat laikā potenciālajam darba devējam priekšstats radīsies arī vienkārši pašķirstot izvēlētā kandidāta draugu sarakstu, ierakstu hronoloģiju, bilžu galeriju utml. Tāpēc – kā jau vienmēr – jā, sociālajiem tīkliem,  bet ar prātu! Ne viss taču jāzina ikvienam.

Ja esat gatavs darba iespējām arī ārvalstīs, tad nevilcinieties tīklos likt informāciju angliski vai citā svešvalodā. Tas var pavērt durvis uz interesantu pieredzi starptautiskā uzņēmumā savā vai citā valstī.

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku