Blogs

Rīgā ieradīsies pasaulē vienīgais oficiāli atzītais kiborgs

Ar avioreisu no Lielbritānijas šodien starptautiskajā lidostā "Rīga" ieradīsies vienīgais pasaulē oficiāli atzītais cilvēks kiborgs Nīls Herbisons, lai uzstātos inovāciju un biznesa konferencē "Riga COMM 2014", informē izstāžu rīkotājsabiedrības "BT 1" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Agne Araka.

Kibernētiskā acs jeb "eyeborg" ķirurģiski Herbisona galvai tika pievienota 2003.gadā, lai viņš varētu saredzēt un sadzirdēt krāsas, kas līdz tam nebija iespējams iedzimta defekta dēļ. 2004.gadā Herbisons panāca, ka Lielbritānijas valdība viņu atzīst par oficiālu kiborgu un ļauj pases fotogrāfijai bildēties ar visu kibernētisko aci, tādējādi atvieglojot ceļošanas procesu.

"Starptautiskā lidosta "Rīga" iepriekš nav apkalpojusi šādu pasažieri.

Kopš "acborga" pievienošanas galvai Herbisons bieži sastopas ar cilvēku izbrīnu un neuzticēšanos. 2010.gadā viņš nodibināja Kiborgu asociāciju, starptautisku organizāciju, kuras mērķis ir aizstāvēt kiborgu tiesības, tomēr kiborgam ik dienu nākas saskarties ar nepatīkamām situācijām. Herbisons regulāri tiek izraidīts no sabiedriskām vietām, jo tiek uzskatīts par draudu drošībai. Viņš netiek ielaists neskaitāmos kazino, kino un lielveikalos gan Lielbritānijā, gan citviet pasaulē, jo to darbinieki ir uzskatījuši, ka viņš ar savu "acborgu" veiks slepenu filmēšanu informācijas ievākšanai.

"Kiborgu lielākais izaicinājums ir kļūt par daļu no sabiedrības - par tādiem, uz kuriem neskatās ar aizdomām vai pārmetumiem. Sabiedrībai ir laiks pieņemt, ka pasaulē ir tādi cilvēki, kas vēlas izmantot tehnoloģijas kā daļu no sava ķermeņa," apgalvo pats Herbisons.

Jau vēstīts, ka 14.novembrī un 15.novembrī Ķīpsalā notiks starptautiskā inovāciju un biznesa konference "Riga COMM 2014", kurā uzņēmēji varēs uzzināt, kā gudri izmantot jaunākās tehnoloģijas savā biznesā, un arī izmēģināt Latvijā vēl neredzētus "gadžetus". Konferencē uzstāsies biznesa profesionālis un inovāciju guru Pīters Fisks, tehnoloģiju hakeris Zonemanis, cilvēks kiborgs Nīls Herbisons un citi lektori.

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku