Blogs

Praksē uz Eiropas Parlamentu

Vēl ir laiks, lai līdz 15.oktobrim pieteiktu savu kandidatūru apmaksātai praksei Eiropas Savienības institūcijā. Prakses jeb Šūmana stipendijas mērķauditorija ir augstskolu absolventi, un mērķis ir dot praktikantiem iespēju papildināt mācību laikā iegūtās zināšanas un uzzināt par Eiropas Savienības, īpaši par Eiropas Parlamenta darbību.

Prakses ilgums ir pieci mēneši, un tā tiek piedāvāta dažādās jomās – žurnālistikā, tulkošanas, politikas jomā u.c. Lai piedalītos konkursā, ir jābūt 18 gadus vecam, jābūt ļoti labām vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanām. Prakses laiks ir no 1. marta līdz 31. jūlijam.

Roberta Šūmana stipendija ir paredzēta tiem, kas jau beiguši studijas, un tiek piedāvāti divi prakses veidi. Viena no tām ir vispārējā prakse, un lai tai pieteiktos, nepieciešams sagatavot referātu par tēmām, kas saistītas ar Eiropas Savienības un ASV attiecībām. Otra prakse ir žurnālistikas jomā. Žurnālistu prakses kandidātiem ir papildus jāpierāda profesionāla pieredze, kas var būt publicētie raksti, biedra statuss kādas Eiropas Savienības dalībvalsts žurnālistu asociācijā vai arī žurnālista kvalifikācija, ko atzīst Eiropas Savienības dalībvalstis vai  kandidātvalstis. Kandidatūras prezentācija notiek online režīmā līdz 15. oktobrim.

Tāpat ir iespēja pieteikties gan apmaksātai, gan neapmaksātai tulku un tulkotāju praksei. Sai gadījumā prakse ilgst trīs mēnešus, taču to ir iespējams pagarināt (tāda opcijas nepastāv, piesakoties Roberta Šūmana stipendijai). Arī šai gadījumā kandidatūra jāpiesaka līdz 15. oktobrim. Prakse sāksies 1. martā.

Eiropas Parlamentā var arī doties studiju vizītēs, lai padziļinātu zināšanas par specifiskām tēmām, kas saistītas ar Eiropas integrāciju. Vizītes maksimālais ilgums ir viens mēnesis, kura laikā var apskatīt Eiropas Parlamenta bibliotēkā un arhīvos apskatīt dokumentus, tikties ar Parlamenta deputātiem un dažādiem speciālistiem.

Amaksātas prakses iespēju Eiropas Parlaments piedāvā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Prakses ilgums ir pieci mēneši, kurai arī jāpiesakās līdz 15. oktobrim.

Pieteikt kandidatūru var tikai ar interneta starpniecību Eiropas Parlamenta mājaslapā. Pēc tam birojs, kas nodarbojas ar praktikantu uzņemšanu, pārskatīs kandidatūras un pētīs prakses iespējas konkrētā jomā konkrētā laikā. Ar potenciālajiem praktikantiem sazināsies un izvēlēsies katras nodaļas vadība.

Papildu informācija par prakses iespējām: Prakse Eiropas Parlamentā

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku