Blogs

Prakse Pasaules bankā vai Pasaules valūtas fondā

Līdz 31.janvārim turpinās pieteikšanās praksē Pasaules valūtas fondā un Pasaules bankā. Pieteikties aicināti visdažādāko jomu jaunieši, kuriem šķērslis nav angļu valoda un kuri zina arī citas valodas, piemēram, spāņu, franču, ķīniešu. Ideālie kandidāti ir tie, kas ir studējuši makroekonomiku vai antropoloģiju, socioloģiju, finanses un kurus nebiedē, bet interesē multikuturāla vide.

Pasaules banka piedāvā prakses un darba iespējas centrālajā ēkā, kas atrodas Vašingtonā, ASV. Prakses laikā būs iespēja iedziļināties nozarēs, kas saistītas ar sociālo situāciju un ekonomiku. Minimālais prakses ilgums ir četri mēneši. Praksēm paredzētas divas sesijas. Viena no tām sāksies vasarā, otra – ziemā. Patlaban ir iespēja pieteiktiespraksei, kas notiks nākamā gada vasarā – no 2015. gada jūnija līdz septembrim. Kā jau minēts, šai praksei kandidatūra jāpiesaka līdz 2015. gada 31. janvārim.

Pietiekties var kandidāti no jebkuras valsts, nav arī noteikts, ka konkrētu valstu kandidātiem jāpiesakās konkrētās jomās. Jebkurš var pieteikties praksei ekonomikas, finansu, veselības, izglītības, pārtikas, antropoloģijas, populācijas, socioloģijas, lauksaimniecības, vides un privātā sektora attīstības jomā.

Parasti Pasaules banka saņem ap 5 000 kandidatūru vasaras un 3 000 kandidatūru ziemas sesijas laikā. Tomēr izvēlēti tiek tikai ap 150 – 200 kandidāti.

Arī Pasaules valūtas fonds piedāvā darba un prakses iespējas. Galvenā no tām ir “Fund Intership” programma, kurā varēs piedalīties 50 cilvēki. Šī prakse ilgst apmēram 10 līdz 13 nedēļas laikā no jūnijam līdz oktobrim. Jaunieši, kuri tiks pieņemti, varēs strādāt kādā konkrētā ar ekonomiku saistītā projektā, pēc kura būs jāuzraksta atskaite. Lai pietiektos šai projektā, ir nepieciešamas ļoti labas angļu valodas zināšanas. Šim projektam kandidatūra jāpiesaka līdz šī gada beigām.

Gan Pasaules bankā, gan Pasaules valūtas fondā prakses dalībnieki saņem stipendiju, tāpāt tiek segti ceļa izdevumi. Tomēr jauniešiem pašiem ir jāatrod dzīvesvieta un tā jāapmaksā.

Papildu informācija un pietiekšanās:
http://www.imf.org/external/np/adm/rec/job/summint.htm

http://web.worldbank.org

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku