Blogs

Pienākumi, kurus veiksmīgi menedžeri nekad nedeleģē citiem

Protams, ka menedžerim jāprot deleģēt pienākumi, bet tomēr viņam arī jāzina, kad un kā to darīt. Viņam jāparāda gan sava uzticība darbiniekiem, gan arī jāapzinās sava loma, īpaši gadījumos, kad jāatpazīst savi specifiskie pienākumi, kurus nekādā gadījumā un nekad nevar deleģēt citiem. Pretējā gadījumā pastāv iespēja zaudēt savu statusu citu darbinieku acīs.

Veiksmīgs menedžeris nedeleģē atbildību un uzņēmuma pamatvērtības, jo pretējā gadījumā varētu notikt tā, ka “noplūdušās” vērtības un atbildība dos iespēju citiem uzņēmuma partneriem savos nolūkos izmantot iegūto informāciju.
Slava un disciplīna ir vienas medaļas divas puses. Menedžeriem un patiesībā jebkuram cilvēkam ir prieks pieņemt slavinājuma vārdus, bet nereti ir grūti pielietot disciplīnu. Taču menedžerim nekad nebūtu jādeleģē disciplīnas ieviešana vai darbinieku atlaišana citiem, kaut gan tas ne vienmēr ir patīkams pienākums. Jo augstāku pozīciju menedžeris ieņem, jo vairāk ar šiem pienākumiem jātiek galā viņam pašam.
Komandas veidošana un talantu attīstība – tie, iespējams, ir vieni no būtiskākajiem pienākumiem, kurus jāuzņemas veiksmīgam menedžerim savā darbā. Līdz ar to šie pienākumi nekādā gadījumā nedrīkst tikt uzvelti citu pleciem. Menedžera veiksmes atslēga ir spēja attīstīt ikviena potenciālu, veidot efektīvu komandu, rūpēties par darbinieku formāciju.
Finansējuma piesaistīšana un attiecību veidošana ar investoriem. Arī to nav iespējams uzticēt citiem, jo investori grib tikties ar atbildīgajām personām bun atbildes, lai kādas tās būtum dzirdēt tieši no viņiem.  
Misija, vīzija un uzņēmuma kultūra – komandas veidošanā un tātad komandas darba attīstībā menedžeris ir tas, kurš norāda uz uzņēmuma vērtībām un kultūru. Viņš ir arī tas, kurš strādā krīzes situācijā. Lai cik maza, vai liela būtu krīze, menedžerim šai situācijā jāspēj radīt citos pārliecība, ka arī krīzes situācijā pastāv kontrole, kā arī viņš ir viens no tiem, kas meklē risinājumus.
Dažās situācijās menedžera klātbūtne ir nepieciešama, ne jau lai vadītu darbu vai personālu, bet gan lai veicinātu tradīciju un etiķetes ievērošanu. Tas nozīmē, ka menedžeris ir tas, kuram jādodas uz kāda darbinieka tuvinieka bērēm vai laulību ceremoniju, uz kuru ielūgumu saņēmis uzņēmums.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku