Blogs

Pieci vakara ieradumi labākai rītdienai

Esam pieraduši domāt, ka darba produktivitāte ir saistīta ar rīta cēlienu. Tomēr, lai rīts būtu produktīvs, vakarā tam ir jāsagatavojas. Apbrīnojami, bet ir cilvēki, kas, pateicoties saviem ieradumiem, spēj būt veiksmīgi un aktīvi jau rīta cēlienā, dažkārt pat vēl pirms došanās uz darbu. Apbrīnojami, ka daži cilvēki spēj paveikt 90% viņu ikdienas pienākumu vēl līdz pusdienu pārtraukumam.

Ne visi to spēj. Un ne visiem tā jādara. Un tomēr, kā varam mēs sev palīdzēt, lai rīti un dienas būtu produktīvākās? Risinājums ir vienkāršs, kuru patiesībā gandrīz visi zinām – dažas lietas nākamajai dienai sagatavot vēl pirms došanās pie miera. Tam būs nepieciešamas varbūt līdz 30 – 40 minūtēm. Ja līdz šim bijāt raduši šo laiku pavadīt sociālajos tīklos, varbūt tomēr dažas minūtes laika varēs atlicināt jaunās dienas “sagatavošanas darbiem”. 

Pirms gulētiešanas dažreiz varbūt nemaz nagribas domāt par nākamo dienu, nepatīkamu gaidāmo tikšanos utml. Bet, lai diena sāktos veiksmīgi, neliels plāns būs labs palīgs. Tad pamostoties varēsiet domās pārskriet savai darāmo lietu listei un ķerties pie pienākumu veikšanas. Vakarā šī liste gan labāk ir jāuzraksta uz papīra. Varbūt ne līdz sīkumiem, bet vismaz trīs galvenos darbus gan! Sākumā tas varētu būt grūts pienākums, tomēr ar laiku tas var kļūt par ieradumu, kuru novērtēsiet kā būtisku  atbalsta elementu ikdienā.

Pamošanās ar apziņu, ka jau ir zināmi darāmie darbi, dāvā mieru un samazina stresa līmeni. Var pārskatīt prātā arī nākamo dienu darbus, piefiksēt aizmirstās lietas, kam var izmantot plānotāju. Tas palīdzēs neaizmirst gaidāmo konferenci darbā vai arī vizīti pie zobārsta.

Lai izvairītos no nepatīkamiem laikapstākļu pāsteigumiem, vakaros pievērsiet uzmanību gaidāmās dienas laika prognozei. Varētu šķist pārspīlēti, un tomēr. Ja nu gadījumā jāgludina bikses vai jāiešuj poga lietusmētelim, tad labāk to izdarīt vakarā, nevis no rīta divās minūtēs censties paveikt nepaveicamo un kaut ko līdz ar to aizmirst. Nepatīkami laikapstākļi, kas piedevām pārsteidz mūs nesagatavotus, nav labs sākums veiksmīgai dienai. Un apģērba sagatavošana nākamajai dienai palīdzēs ietaupīt dārgās rīta minūtes, kuras varēs izmantot mierīgia kafijas dzeršanai.

Nākamais ietikums ir vairāk aktuāls sievietēm – sagavojiet arī savu somu!  Tas varbūt nav jādara katru dienu, bet ik pēc pāris nedēļām somas “inventerizācija” palīdzēs atbrīvoties no nevajadzīgiem papīriem, atradīsiet kādu eiro vai sen meklēto lapiņu ar klienta telefona numuru.,Tad nebūs nepieciešamība darbā visu somas saturu izlikt uz rakstāmgalda, lai atrastu atslēgu. 

Un relaksējieties. Kad viss sagatavot nākamajai dienai, veltiet laiku savam hobijam vai nedariet neko. Tas jūs noteikti nomierinās un palīdzēs labi izgulēties.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku