Neatkarīgi no tā, vai esat pirmajā randiņā vai iepazīstat kandidātu, ir daži pamatnoteikumi, kas atbalstīs jūsu centienus atrast "īsto". Jēdziens ‘īstais’ ir piemērojams, kā personāla atlases speciālistu darbam tā romantiskajai dzīvei. Mēs visi zinām, ka atrast vienīgo un labāko prasa laiku un milzum lielu neatlaidību.
Ar pirmo reizi atrast pareizo ir ikviena personāla atlases speciālista un personāla atlases vadītāja sapnis. Tas ietaupa laiku, naudu un sirdssāpes. Personāla atlasē ļoti svarīga ir pacietība. Ja jums ir pacietība brist pa jūru, kurā ir daudz zivju, lai atrastu lielāko no tām, tad galu galā arī ar darbinieku atlasi ir līdzīgi. Personāla atlase, kurā ir ieguldīts laiks, cītīgs darbs un mērķtiecība dos labākos rezultātus. Mērķtiecība ir ne tikai priekšnoteikums, lai atlasītu vajadzīgās prasmes, bet arī iespēja nolīgt darbiniekus, kuri saprot un respektē jūsu uzņēmuma korporatīvos mērķus.
Personāla atlases kompānijas Enjoy Recruitment atlases speciālisti iesaka darba devējiem ņemt vērā šos pamatnoteikumus, lai sekmētu mijiedarbību ar kandidātiem:
1.Pirmais iespaids ir kritisks.
Diferencējiet sevi. Pretojaties domām „man ir tik lielisks piedāvājums un nu tev būs jāiztur mans pārbaudījums”, ja tiekaties ar kandidātu pirmo reizi.
2.Neticiet visam, ko redzat un lasāt. Mēs visi esam dzirdējuši interneta iepazīšanās stāstus par cilvēkiem, kuri bijuši šokēti par to, ka uz randiņu ieradās persona par 15 cm īsāka un 10 gadus vecāka, kā norādīts profilā.
Kandidāti mēdz pārspīlēt savas stiprās puses un prasmes, slēpjot trūkumus. Nepieņem visu. Pēti, intervē, veic personības novērtēšanu un meklē pēc atsauksmēm, pirms prezentē kandidātu personāla atlases vadītājam.
3.Strādā neatlaidīgi, lai nolīgtu. „Izmisums ir pasaules sliktākās smaržas.”
Nelūdzies kandidātam pēc intervijas; tu samazināsi savas sarunu spējas.
4.Esi izvēlīgs. Tu nevari mainīt cilvēkus.
Meklējiet pēc sarkanā karoga; neizvairieties no tiem. Vislabāk ja atklājat jebkuru no pretendenta trūkumiem vai problēmām sākuma posmā, nevis pēc tam ciešat, ka vadītājs sūdzas par nolīgtā darbinieka nepietiekamību un trūkumiem. „Jūsu vārds un reputācija ir viss, kas jums ir šajā biznesā..”
5.Sagatavojies.
Ja pirms darba intervijas kandidāts ir sazvanījies ar jums un runājis 20 minūtes, neatkārtojiet izrunātos jautājumos intervijas laikā. Tā ietaupīsiet laiku ne tikai kandidātam, bet arī sev. Pierakstiet esošo informāciju uz lapiņām un apkopojiet jautājumus, kurus vēlaties padziļināti izzināt. Tavs uzdevums ir atrast ‘īsto’, kura profils vislabāk atbilst izvirzītajai vakancei un kura personība atbilst uzņēmuma kultūrai.
6.Nerunā pārāk daudz. ‘Es’ speciālisti var būt ļoti kaitinoši un galu galā intervija var pārvērsties par monologu.
Intervijas laikā kandidātam ir jāatvēl lielākā daļa laika runāt par sevi, savukārt personāla atlases speciālists ir kā moderators, kurš virza sarunu.
7.Esi godīgs.
Veicot kandidāta padziļinātu pirms izpēti tev ir lieliska iespēja uzdot mērķtiecīgus jautājumus intervijas laikā. Uzdod grūtus jautājumus un vienmēr stāsti kandidātam patiesību. Ja kandidāts neatbilst izvirzītajai vakancei (prasmes, domas par algas apjomu, atrašanās vieta u.tml.), tad sniedz viņam informāciju, kura var noderēt darba meklējumos turpmāk.
8.Nebaidies izrādīt, ka esi ieinteresēts.
Atkārtoti apstiprini interesi par kandidātu, uzsverot tā prasmes un jautā par turpmākajiem soļiem.
Autora lapa: www.enjoy24.lv