Blogs

Pārsteidzošas kļūdas, kas varētu sabojāt darba interviju.

Visi zin, ka ierodoties uz darba interviju ir profesionāli jāsaģērbjas un viennozīmīgi  jāierodas savlaicīgi. Bet, saskaņā ar jaunu pētījumu, pārsteidzošs skaits aptaujāto pat nepiefiksē, ka intervijas laikā pieļauj šīs 2 kļūdas: spaida telefonu vai kādā brīdī “sašļūk” krēslā.

LinkedIn veiktais pētījums parāda, ka vairāk nekā viena trešdaļa (35%) intervētāju ir pārtraukuši interviju, jo kandidāts tās laikā ir skatījies telefonā.

Lai gan darba devēji pieņemot lēmumu lielākoties ņem vērā kandidāta pieredzi un izglītību, tādi faktori kā pozas un manieres spēlē būtisku lomu laba iespaida radīšanā. "Kaut gan tas ir vilinoši intervijas laikā atstāt tālruni sev redzamā vietā vai vismaz atstāt ieslēgtu vibrosignālu, pat mazākais troksnis vai gaisma var novērst uzmanību, un tiešām maz ticams, ka intervijas laikā nāksies kaut ko pārbaudīt telefonā," saka LinkedIn karjeras eksperte Blaira Decembrele. Izslēdzot tālruni un ieliekot to somā vai kabatā pirms intervijas sākšanās, tiks novērsts kārdinājums to apskatīt un tas ļaus pilnībā pievērsties pašai intervijai.

Pārsteidzoši, ka ķermeņa valodai arī var būt izšķiroša loma intervijā. Vairāk nekā ceturtā daļa (26%) no interviju vadītājiem ķermeņa valodu vērtē augstāk kā iegūto augstāko izglītību. Viena no lielākajām kļūdām ir “sašļukšana” krēslā. Šī poza var radīt iespaidu, ka neesat pārliecināts par sevi vai ka jums ir kaut kas slēpjams. Intervijas laikā vislabāk ir sēdēt taisni un saglabāt acu kontaktu ar intervētāju. Tas liecina, ka jūs interesē konkrētais darbs un parāda to, ka jūs labprāt piedalieties diskusijā. Ja, aizejot uz interviju, ir izvēle - sēdēt uz dīvāna vai krēsla, vienmēr izvēlieties krēslu, jo sēžot taisni nevis iešļucis dīvānā, jūs varēsiet par sevi atstāt labāku iespaidu.

Intervijas laikā ir jāuzmanās arī no žestiem. Ir jāpievērš uzmanība tam, lai nevirpinātu matus, neklikšķinātu pildspalvu vai nekratītu kājas, jo šīs darbības var uzskatīt par satraucošām. Ir jāmēģina izvairieties no agresīvas ķermeņa valodas, piemēram, norādot ar pirkstu uz intervētāju. Kā arī roku sakrustošanu uz krūtīm var interpretēt kā aizsardzības pozu.


Pētījumā atklājās arī vairākas citas kļūdas, kuras pieļauj darba meklētāji:

Gandrīz puse (46%) intervēto kandidātu tiek noraidīti neprofesionāla apģērba dēļ.

Vairāk nekā puse (52%) intervētāju ir noraidījuši kandidātus, jo tie  ir melojuši par savu iepriekšējo darba vietu un pieredzi.

Vairāk nekā puse (63%) no intervētājiem ir atteikuši kandidātiem, jo tie ir nokavējuši tikšanos.

Dodoties uz interviju ir vērts pievērst uzmanību ne tikai detaļām, bet arī savai uzvedībai, jo katrs no aspektiem var būt izšķirošais, lai saņemtu vai nesaņemtu darba piedāvājumu.

Avots - https://www.forbes.com/sites/lisaroepe/2017/09/12/2-surprising-mistakes-that-could-sabotage-your-next-job-interview/#60b362686c2d

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku