Blogs

Man apnicis mans darbs!

Apnikums, spēku izsīkums – tas notiek pat ar vislabākajiem darbiniekiem, kā arī pašiem priekšniekiem! Tas visbiežāk notiek, kad darbā iestājusies rutīna, kad savu darbu varētu veikt ar aizvērtām acīm.

Šādos brīžos liekas, ka darba dienai nekad nepienāks beigas. Pat vismazāko uzdevumus nav ne enerģijas, ne vēlmes izpildīt, liekas, ka arī pati atmosfēra darbā palikusi nomācoša. Tas viss ir tikai normāli! Nomāktība un garlaicība darbā ir rādītājs uz dažādām problēmām, tajā skaitā – rutīna, nepietiekošs profesionālo izaicinājumu daudzums un nepietiekami pozitīva sociālā darba vide.

Ko darīt šādos gadījumos?

Radi izaicinājumus pats sev

Negaidi, lai priekšnieks Tevi paaugstina darbā vai sniedz kādu profesionālo izaicinājumu.  To visu dari pats – paplašini savu kontaktu loku darbā, lai rastos iespējas iepazīties un izprast citu nodaļu darbu un specifiku. Tādā veidā Tu nepārstāti iegūsi iespēju nepārstāti mācīties un augt – tas ir labākais veids, lai saprastu, ka ir tik daudz dažādu lietu, procesu darbā, par kurām līdz šim nemaz nedomāji.

Reklamē sevi

Ja Tu esi piekusis no sava darba, tad pats sev pajautā šādus jautājumus: Kas Tevi sajūsminātu? Vai tu vēlies paaugstinājumu? Strādāt citā nodaļā? Vairāk doties komandējumos? Lai arī kas tas būtu,  mēģini skaidri izkristalizēt savu mērķi, tad..dodies pie sava priekšnieka vai personāldaļas vadītāju, lai pārrunātu Tavas iegūtās atklāsmes vai plānu, kā arī uzsver savus līdzšinējos sasniegumus darbā un pamato, kāpēc tieši tagad vēlies to, ko esi izdomājis. Jo, ja Tu pats neko nedarīsi lietas labā, tad, iespējams, ka nekas arī nemainīsies. Nebaidies no jaunā un pats radi iespējas sev.

Parādi, kas Tu esi, ko spēj paveikt

Ja esi pieradis visu dienu sēdēt un nokāris galvu darīt savu darbu, tad laiks pārmaiņām! Sāc rakstīt blogu saistībā ar sfēru, kurā strādā, ej uz izstādēm, sniedz idejas mājas labas papildināšanai. Parādi savai priekšniecībai, ka esi kaut kas daudz vairāk nekā “pelēkā masa”. Tas var novest pie dažādām jaunām iespējām un izaicinājumiem. 

Veido profesionālas attiecības

Tu, protams, strādā sava uzņēmuma labā, taču tu viņiem nepiederi. Tev ir atļauts iepazīties un veidot attiecības ar citu uzņēmumu nozares speciālistiem. Dodies uz dažādiem kursiem, semināriem, kas saistīti ar nozari, kurā strādā. Tādā veidā Tu ne tikai paplašināsi savas zināšanas, taču arī iepazīsies un iemantosi vērtīgu kontaktu loku, ar kuriem varēsi apspriest jums svarīgas lietas.

Avots: http://woman.thenest.com/tired-job-6671.htmlPiesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku