Blogs

Lai apņemšanās kļūst par realitāti!

Sākot jaunu gadu, gandrīz ikviens nosprauž jaunu mērķi, plāno kaut ko izdarīt labāk, nekā pērn, ir enerģijas pilns pārmaiņām. Dažiem šīs pārmaiņas saistās ar profesionālo dzīvi un karjeru – pakāpties solīti augstāk pa karjeras kāpnēm, par rutīnu kļuvušo darbu nomainīt pret izaicinājumu pilnu darba dienu citā uzņēmumā?

Tie ir apņēmības pilni Vecgada vakara plāni, kuri dažreiz izplēn kā salūts Jaungada tumšajās debesīs. Tomēr izmaiņas ir iespējamas, tikai nepieciešams gribasspēks un pacietība, lai izvirzīto mērķi sasniegtu.

Pirmkārt, esi aktīvs. Panākumu atslēga karjeras izaugsmē ir spēja pašam uzņemties rūpes par savu nākotni. Piemēram, sarunāt personīgu tikšanos ar savu priekšnieku vai personāla daļas vadību, lai pārrunātu savas izaugsmes iespējas. Otra svarīga lieta ir novērot to, kas notiek uzņēmumā. Varbūt ir kāda vakance, kurai ir iespējams piedāvāt savu kandidatūru (arī citā darba vietā)? Varbūt priekšnieks ir devis kādu mājienu, ka vēlas paplašināt komandu? Šādā gadījumā nezaudē iespēju, kas tev tiek pienesta kā uz paplātes.

Sāc katru dienu sagatavojies un iniciatīvas pilns, jo, ja esi gatavs citiem pienākumiem, parādi to ar savu attieksmi un ieinteresētību, rūpīgi pildot pienākumus savā tagadējā darbā. Parādi, ka esi gatavs uzņemties iniciatīvu. Aktivitāte un spēja plānot ir īpašības, kuras ir īpaši nepieciešamas tad, kad domā par karjeras izaugsmi.

Izmanto tehnoloģijas, lai sev palīdzētu, piemēram, dažādas aplikācijas, kas palīdzēs labāk organizēt darba dienu un kalt lielākus nākotnes plānus.

Esi pārliecināts un uzticīgs saviem izvirzītajiem mērķiem. Pārliecības trūkums ir viens no lielākajiem šķēršļiem ceļā uz personīgo un profesionālo mērķu sasniegšanu. Darbiniekiem ir jānotic savām spējām, jāapzinās savas vājās un stiprās puses, lai tās varētu pareizi izmantot profesionālajā izaugsmē.

Daudzi no mums baidās riskēt, jo baidās zaudēt, bet, ja mēs nekad nemēģināsim kaut ko darīt, lai sasniegtu savu sapņu karjeru, tad mēs to arī nekad nesasniegsim. Galvenais ir zināt, ko gribam, un nebaidīties kļūdīties vai zaudēt.

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku