Blogs

Kurās nozarēs steidzami vajadzīgs darbaspēks?

Teju katrs 10 cilvēks darbspējas vecumā Latvijā šobrīd ir bez darba un aktīvi to meklē. Daudzās profesijās brīvu vietu faktiski nav, taču ir virkne nozaru, kurās darbiniekus atrast ir ļoti grūti, raksta portāls "Apollo". Tiek prognozēts, ka jau pēc gada varētu sākties periods, kad attiecīgas vakances aizpildīs viesstrādnieki.

Vislielākais darbaspēka trūkums ir transporta loģistikas uzņēmumos, kā arī informācijas tehnoloģiju komunikācijas (IKT) kompānijās. Šajās nozarēs ir akūtākās sūdzības par grūtībām atrast darbiniekus un nokomplektēt vakantās darba vietas.

Tāpat darbaspēka trūkums ir vērojams tirdzniecībā, kur vienmēr bijuši vajadzīgi strādājošie, taču pēdējā laikā pieaudzis pieprasījums pēc autovadītājiem un IKT speciālistiem.

Vispieprasītākās profesijas darba tirgū ir programmētāji, informācijas tehnoloģiju darbības speciālisti, iesaiņotāji, kino, teātru un tiem radniecīgu jomu režisori un producenti, kā arī citi - šo profesiju pārstāvjiem ir pieejamas visvairāk vakantās darba vietas.

Plašāk par šo tēmu lasi portālā "Apollo" .

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku