Blogs

Kļūdas, ko neapzināti pieļaujam darba intervijā

Kāpēc atkal ir bijusi neizdevusies darba intervija? Šis vienmēr aktuālais jautājums, uz kuru turpinām meklēt atbildes joprojām. Šoreiz par kļūdām, kuras pieļaujam neapzināti, bet kuras, protams, nekavējoties pamana intervētājs.

Nepareiza ķermeņa valodas izvēle. Lai cik absurdi var šķist, bet pat stāja var būt tā, kas jūs nodod, un pēc kārtējās darba intervijas atkal liks meklēt nākamo iespēju. Diemžēl daudzi cilvēki intervijā koncentrējas tikai uz vārdiem, aizmirstot sēdēt taisni, pacelt galvu un skatīties acīs. Neadekvāta ķermeņa valoda jūsu sarunas partnerim sūta nepareizus signālus, kas jums nenāk par labu.
Pārlieku liela žestikulēšana. Otra galējība ir aizraušanās ar žestiem, enerģiski, pārspīlēti un neadekvāti kustinot rokas. Žesti ir nepieciešami, bet nekādā gadījumā tādi, kuri sarunas biedru var aizkaitināt un kuri ir vairāk piemēroti sarunai ar draugu.
Stereotipiskas atbildes. Esmu orientēts uz rezultātiem, ļoti motivēts, man patīk strādāt komandā, bla bla bla. Vai jums prātā nav ienācis, cik bieži šiem nabaga cilvēkiem ir nācies to dzirdēt? Lielākā daļa kandidatu atbild tieši tā! Ir laiks kaut ko mainīt.
Par maz notiektības un par daudz divdomības. Tas nozīmē izvairīšanos no noteiktiem jautājumiem, pārāk diplomātisku atbilžu sniegšanu, neatbildot uz jautājumu, atbildot vispārīgi. Ir vajadzīga konkrētība, ko tieši jūs esat darījuši, kā, kādas ir jūsu domas, idejas, plāni.
Aizraušanās ar komplimentiem. Protams, ka darba intervijas laikā savu lomu nospēlē uzruakums, bet nekādā gadījumā nesāciet teikt komplimentus tā, it kā jūs būtu seni draugi. Tas nepalīdzēs gūt pozitīvu rezultātu.
Nesvarīgas informācijas sniegšana. Darba intervija ir iespēja uzņēmumam atrast sev piemērotu kandidātu. Nav pieklājīgi uzdot kandidātam jautājumus par viņa ģimeni, bet tik pat nepieklājīgi ir pašam sākt stāstīt par problēmām ar sievu vai bērniem.
Būt pārāk negatīvam un pesimistiskam. Šī attieksme ir bieža parādība darba intervijās, kad kandidāti atklāj cik izmisīgi meklē darbu, cik grūti ir dzīvot utml. Tas neveicinās intervētāja simpātijas.
Neklausīšanās. Bieži kandidāti ir tik ļoti aizņemti ar laba iespaida radīšanu par sevi, ka aizmirst ieklausīties sacītajā. Dažkārt viņi dzird jautājumus, ko vēlas, nevis tos, ko viņiem patiesībā uzdod. Klausiesties uzmanīgi!
Uzmanības nepievēršana detaļām. Neizgludināts krekls, neliela kavēšanās ir tikai nelielas detaļas, bet var atstāt negatīvu iespaidu par jums.
Došanās uz interviju bez iepriekšējas sagatavošanās. Tā ir ļoti bieža kļūda. Nereti kandidāti nezina gandrīz neko par uzņēmumu, kurā vēlas stradāt. Šāda attieksme intervētājam var radīt pārliecību, ka patiesībā šajā darbā un uzņēmumā neesat ieinteresēts. Labāk veltiet pāris minūtes laika, lai iepazītu uzņēmumu un radītu labu priekšstatu par sevi.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku