Blogs

Kāpēc mēs baidāmies meklēt jaunu darbu, pat ja esošajā jūtamies nožēlojami?

Jūs ienīstat savu darbu. Jūs katru dienu par to sūdzaties ģimenei un draugiem. Katru svētdienu jūs domājat, ka beidzot ir pienācis laiks iet prom un atrast jaunu darbu...Taču to nedarāt.

Tā vietā jūs pirmdienā dodaties uz darbu, nākt mājās, sūdzaties un atkal sākt visu ciklu no jauna. Jūs jūtaties nožēlojami esošajā darbā, bet baidāties meklēt jaunu darbu. Bet kāpēc?

Baidāties no nezināmā.

Jauna darba uzsākšana var būt biedējoša. Jums jāpielāgojas jaunajai darba videi, jāveido jaunas attiecības ar kolēģiem un pat jāapgūst dažas jaunas prasmes, un jūs nezināt, vai tas jums patiks arī pēc kāda laika. Ko darīt, ja jaunais darbs izrādīsies sliktāks par jūsu iepriekšējo darbu? Ko darīt, ja jums nepatiks? Ko darīt, ja nevarēsiet iejusties komandā? Ko darīt, ja jūs sevi neparādīsiet līmenī, kādā viņi gaidīja? Tas ir līdzīgi, kā sākot mācīties jaunā skolā, kur jūs nezināt nevienu, nezināt kur atrodas kura klase vai kādi būs jūsu skolotāji.

Patiesībā, jauna darba uzsākšana, tiešām var būt biedējoša. Jūs tiekat iemests jaunā vidē un neesat pārliecināts, ko gaidīt. Vislabākais, ko varat darīt, ir iepazīt uzņēmumu tik tālu, cik vien iespējams, pirms tur pieņemat darbu. Izpētiet visu par uzņēmumu, mēģiniet iepazīt cilvēkus, ar kuriem strādāsiet kopā ar LinkedIn starpniecību vai paaiciniet kādu no viņiem uz kafijas tasi, un uzdodiet jautājumus, kas var dot jums ieskatu uzņēmuma kultūrā.

Nav pārliecības par savām prasmēm.

Baidāties atrast jaunu darbu, jo nevēlaties parādīt sevi kā nekompetents darbinieks? Ja jūs domājat, ka jums trūkst prasmju, lai gūtu panākumus citur, uztaisiet savu prasmju sarakstu, un tad salīdziniet to ar prasmēm, kas nepieciešamas darbam, par kuru jūs esat pārdomās. Kas pietrūkst? Kur jums jāpaaugstina savas prasmes? Vai jums ir papildu prasmes, kas varētu noderēt jaunajā darbā? Ja prasmes atbilst tam, ko meklē kompānija, tad par jūsu pienesumu kompānijai pat nevajag šaubīties.

Nezināt, ko vēlaties darīt tālāk.

Jūs vēlaties atrast jaunu darbu, bet jums nav ne jausmas, ko jūs vēlaties darīt. Viss, kas jums zināms, ir tas, ka jūs ienīstat savu pašreizējo darbu, un jūs vēlaties no tā tikt vaļā. Ja jūs nezināt, ko vēlaties darīt tālāk, tad ir nepieciešams kāds laiks, lai to izpētītu. Jums vajag papētīt dažādas darba vietas, nozares un uzņēmumus. Runājiet ar cilvēkiem par viņu darbu, kāpēc viņiem tas patīk, ko viņi savā darbā necieš un kas viņus sajūsmina. Veltiet kādu laiku, lai noskaidrotu, kas varētu būt tas, kas jūs interesētu.

Bažas par finansiālajām sekām.

Kas notiks, ja jaunajā darbā nesaņemsiet priekšrocības, kādas jums ir pašreizējā darbā? Ko darīt, ja atalgojums būs zemāks? Ko darīt, ja jauni darba meklējumi aizņems pārāk ilgu laiku, un jums sāks aptrūkties nauda? Izpētiet uzņēmumus, kuri jūs interesē, lai uzzinātu, kāda veida priekšrocības viņi piedāvā saviem darbiniekiem. Ir svarīgi saprast, kādas ir jūsu prioritātes un priekšrocības, bez kurām jaunajā darba vietā nespētu strādāt. Pēdējā lieta, ko vēlaties darīt, ir pieņemt darbu, zinot, ka tas neatbilst jūsu vajadzībām, jo tas tikai izraisīs situāciju, ka vēlēsieties jau pēc pāris mēnešiem atkal meklēt jaunu darbu. Un, protams, ja jums patīk kompānija, bet nevarat iegūt nekādu informāciju par tās piedāvātajiem bonusiem un atalgojuma līmeni, tad mēģiniet tikt pie viņiem uz interviju un to visu izrunāt jau klātienē.

Avots - https://www.workitdaily.com/terrified-find-new-job/

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku