Blogs

Kāpēc ir vērts gūt darba pieredzi citā valstī?

Cilvēkiem ceļojot arvien vairāk un mainot dzīvesvietu darba apstākļu dēļ, Eiropas nodarbinātības tīkls EURES apkopojis dažus iemeslus, kāpēc ir vērts doties darba meklējumā uz kādu no Eiropas Savienības valstīm. Ne vienmēr samaksa par padarīto darbu ir galvenais. Dažreiz būtiski ir mainīt vidi, lai pēc tam atgrieztos ar jauniem iespaidiem, enerģijas lādiņu un jaunām prasmēm un kompetencēm, kuras būs jūsu priekšrocība jauna darba meklējumos savā valstī.

EURES speciālisti uzskata, ka, dzīvojot citā valstī, varēsiet iemācīties cienīt citu valstu kultūru un darba praksi. Kā atzīst Britu EURES padomes vadītājs Martins Davidsons, 79 % darba devēju uzskata, ka, izvēloties amata kandidātu, starpkultūru prasmes un citu kultūru pārzināšana ir svarīgāka par iegūto grādu.

Kādu laiku pavadot citā vidē, kļūsiet elastīgāki un mācēsiet pielāgoties. Strādājot citā ES valstī, Jūs pielāgosieties citam dzīves veidam, iegūsiet jaunus draugus un uzņemsieties jaunus izaicinājumus. Jūs manīsiet, ka kļūstat neatkarīgāki un elastīgāki. Tas savukārt ļaus vieglāk atrast darbu gan savā mītnes zemē, gan citās ES valstīs.

Vēl kāda priekšrocība – valodas apgūšana. Vai esat sapņojuši par spēju runāt svešvalodā tikpat brīvi kā dzimtajā valodā? Dzīvojot un strādājot citā ES valstī, Jūs varat iemācīties brīvi runāt citā valodā, tas būs ieguvums gan personīgajā, gan profesionālajā jomā. Turklāt valodas mācīšanās kursos vai tās pielietošana ikdienā konkrētajā vidē ir divas dažādas lietas. Dažreiz ir jāmācās, bet pēc tam, pielietojot valodu ikdienas praksē, jūs nostiprināsiet zināšanas un būs vieglāk tās saglabāt arī pēc tam.

Protams, ka viens no iemesliem, kāpēc cilvēki meklē darbu citur, ir labāki darba apstākļi un darba samaksa. Kopš 1957.gada ES pilsoņiem ir tiesības strādāt jebkurā Eiropas vietā. Ja Jūs vēlaties dzīvot valstī, kurā ir zemāka dzīves dārdzība, vai arī valstī, kur, savā profesijā strādājot, nopelnīsiet vairāk, varat apsvērt iespēju par pārcelšanos uz citu ES valsti.

Citā valstī gūsiet arī interesantu pieredzi darbā komandā. Iespējams, varēsiet iepazīstināt jaunos kolēģus ar savām idejām un iepazīt viņu idejas. Dalieties darba paņēmienos un pieredzē ar saviem jauniegūtajiem kolēģiem ārzemēs. Varbūt savā zemē gūtā pieredze un pētījumi būs noderīgi arī jaunajā darba vietā. Savukārt padomi un idejas, ar kuriem dalīsies ar jums jaunie kolēģi, varbūt būs kaut kas oriģināls, ko varēsiet izmantot, atgriežoties dzimtenē.

Jaunā darba vietā varēsiet pierādīt līdera prasmes un iniciatīvu, kā arī labāk iepazīt sevi un jauno sabiedrību, gūt jaunu pieredzi, iesaistoties, piemēram, brīvprātīgo darbā. Kāpēc gan nē?

Tā ir tiešām lieliska iespēja dzīvot un strādāt jebkurā Eiropas Savienības vietā, ja jums tas tīk, gūt pieredzi darbā, jaunus draugus un iemacīties kaut ko jaunu arī personīgajai dzīvei, norāda EURES pārstāvji.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku