Blogs

Kāda sakarība starp temperatūru, krāsām, apgaismojumu un enerģijas līmeni darba vietā?

Tavai darba videi ir tieša ietekme tam, kā Tu strādā, kāds ir tavs garastāvoklis, cik enerģisks tu esi. Tas nozīmē, ka telpas temperatūrai, sienu krāsai, un apgaismojumam ir liela nozīme.

Piemēram, ir liela atšķirība, vai tiek lietots mākslīgais vai dabīgais apgaismojums. Lai to pierādītu ir veikti arī dažādi pētījumi, kuros darbinieki tika salīti divās grupās - vieni, kuri strādāja dienas gaismā, otri, kuri izmantoja mākslīgo apgaismojumu vairāku dienu garumā. Pētījuma rezultāts pierādīja, ka tā grupa, kas izmantoja dabisko apgaismojumu, dienas beigās bija daudz mundrāka un mierīgāka nekā tā, kas izmantoja mākslīgo. Tas pierāda, ka, ja visu laiku tiek izmantota mākslīgā gaisma, tad cilvēks ātri vien kļūst miegaināks un stresaināks.

Arī gaisa temperatūra ietekmē mūsu produktivitāti un darba spējas, taču tā ir viena no pēdējām lietām, par ko var iedomāties, kā arī pieņemts, ka aukstumā cilvēks ir mundrāks. Kā izrādās, ja gaisa temperatūra ir 20 vai mazāk grādu, tad kļūdas tiek pieļautas par 44% vairāk nekā, ja gaisa temperatūra ir 25 grādi. Arī šis fakts tika pierādīts ar pētījumu, kurā tiek uzsvērts arī tas, ka nav galvenais, ka darbiniekiem ir auksti, taču gan tas, ka viņi ir diskomfortā. Esot šādā stāvoklī, darbinieki nekoncentrējas uz darbu, bet gan to, ka ir auksti, kā arī tiek patērēts liels enerģijas daudzums, lai saglabātu siltumu ķermenī. Silta vide darbiniekus darīs ne tikai produktīvākus, taču arī laimīgākus.

Savukārt, nesens pētījums apliecina to, ka sievietēm pelēkas, bēšas, baltas, bet vīriešiem purpura un oranžas sienas darba vietā rada depresīvas, negatīvas izjūtas.  Krāsas ietekmē ne vien garstāvokli un sajūtas, taču arī produktivitāti. 
Mierīgi zaļie un zilie toņi (krāsas, kas bieži redzamas dabā) palielina efektivitāti un fokusu. Tātad, ja vēlies, lai Tavi darbinieki būtu laimīgi, tad zilie un zaļie toņi būs gudra izvēle. Tikmēr dzeltenie toņi ir optimisma, enerģijas toņi. Šo toņu ietekmē biežāk rodas inovatīvas un radošas idejas.

Lai gan šie ieteikumi neliekas nekas liels, tomēr pierādīts, ka visi šie ieteikumi darbojas, ka ar gaismu, temperatūru un krāsu var ietekmēt cilvēka garastāvokli, enerģiju, kā arī produktivitātes apmērus!

Avots: https://blog.bufferapp.com/the-science-of-how-room-temperature-and-lighting-affects-our-productivity

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku