Blogs

Kā meklēt darbu citā valstī?

EURES rokasgrāmata "Esat gatavs pārcelties?" apkopo vairāk nekā 20 gadus ilgo EURES darba meklēšanas un atrašanas pieredzi Eiropā. Rokasgrāmatas mērķis ir sniegt eiropiešiem lietderīgus padomus par dzīvošanu un strādāšanu ārzemēs. Brošūra ir paredzēta ikvienam, kurš plāno pārcelties uz dzīvi un darbu ārzemēs vai arī ik dienu doties uz darbu citā valstī kā pārrobežu darba ņēmējs. Tajā ir ietverti ieteikumi par to, kā meklēt darbu un kā pieteikties darbam jebkurā Eiropas Savienības dalībvalstī, kā arī Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē. Visas minētās valstis ir vienojušās savstarpēji ļaut viena otras pilsoņiem ceļot un strādāt jebkurā citā valstī

Brošūrā norādīts, kā vislabāk sazināties ar darba devēju, kā tiek atlasīti darbinieki, kā pareizi sagatavot pieteikumu (CV un pavadvēstuli), kā arī cita noderīga informācija. Tāpat ir aprakstīts, kā gatavoties darba intervijai, kādi jautājumi varētu tikt uzdoti, jo dažādās valstīs tie nedaudz variējas.

Rokasgrāmatā tiek skaidroti ne tikai ar personāla atlases procesu saistīti jautājumi dažādās valstīs, bet arī trodama informācija par iekļaušanos jaunajā vidē un padomi par to, kā pārvarēt kultūras šoku.

Tā kā vairāk nekā puse Eiropas Savienības interneta lietotāju ir reģistrējušies vismaz vienā sociālo plašsaziņas līdzekļu platformām, rokasgrāmata sniedz arī padomus par sociālo plašsaziņas līdzekļu izmantošanu, lai palīdzētu sazināties ar potenciālajiem darba devējiem. Tajā arī ir parādīts kā vislabāk sevi parādīt tiešsaistē, izveidojot efektīvu un profesionālu profilu sociālajā medijā.

Rokasgrāmatu var lejuplādēt arī latviešu valodā: http://bookshop.europa.eu

Avots: EURES

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku