Blogs

Kā iemācīties sevi motivēt?

Atkarībā no dažādiem faktoriem, nereti ir grūti atrast iedvesmu darba vietā. Iespējams, ka tavā darba vietā nevalda tāda atmosfēra, kādu gribētos, tāpēc ir grūti justies iederīgam un motivētam. Labās ziņas ir tādas, ka ir iespējams situāciju mainīt, atrodot motivāciju sevī. Lūk, daži padomi, kā motivēt sevi darbā, kad neviens cits to nedara.

1. Pašam ir jāsaprot, kas Tevi iedvesmo.
Kad pēdējo reizi darbā tu juties priecīgs, ka dari tieši šo darbu un nevienu citu? Padomā un mēģini radīt tādus apstākļus savā darba ikdienā, lai katra diena būtu pozitīva.

2.Nospraud mērķus.
Apstājies, paskaties uz sevi no malas un mēģini izveidot vismaz 5 gadu karjeras plānu. Izsecini, ko Tev nepieciešams sasnieg, lai tu tiktu pie vēlamā mērķa. Nav runa par maziem mērķiem, bet par lieliem mērķiem. Taču jāuzmanās, lai lielie plāni Tevī neradītu stresu vai negatīvas emocijas, jo viss "soli pa solim" ir izdarāms

3. Izveido "ja nu.." plānu.
Esi gatavs izaicinājumiem, kāpumiem, kritumiem, dažādiem šķēršļiem. Piemēram, apsoli sev, ja nu es nepabeigšu šo projektu šonedēļ, tad nākamajā nedēļā nākšu uz darbu agrāk, lai paspētu visu izdarīt.

4. Svarīgi ir lūgt atsauksmes par savu darbu.
Protams, ir svarīgi prast pašam mācēt sevi novērtēt, taču tikpat svarīgi ir lūgt atsauksmes no kolēģiem un priekšnieka, ja tādas netiek sniegtas.

5. Paplašini savu redzesloku.
Ja tavs priekšnieks nemotivē Tevi, tad meklē atbalstu citur. Atrodi sev "skolotāju" uzņēmumā, kurā strādā vai arī ar darbu saistītajā industrijā. Šāda veida atbalsts dos Tev perspektīvu un palīdzēs Tev augt profesionālajā līmenī.

6. Koncentrējies uz mācīšanos.
Mācies no savām, citu kļūdām, jo katra kļūda ir iespēja mācīties, gūt dažādas zināšanas, kuras noderēs nākotnē. Mēģini neorientēties uz rezultātiem, bet uz pašu procesu, kurā Tev dota iespēja mācīties un pilnveidoties.

Avots: http://www.lifehack.org/articles/productivity/lets-get-going-top-tips-for-improved-self-motivation.html

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku