Blogs

Kā iegūt darbu, ja neatbilsti darba aprakstam?

Kad uzņēmumi veido aprakstu kādam amatam, kam grasās izsludināt konkursu, tad tie būtībā cenšas panākt divas lietas: 1) lai aplikanti būtu sajūsmā par uzņēmumu; 2) lai vakancei pieteiktos pareizie kandidāti.

Darba apraksta idejas pamatā ir skaidri aprakstīt amata esenci – darba pienākumus, kas tiks sagaidīts no cilvēka, kurš tiks pieņemts. Taču bieži vien apraksts vairāk ir kā vēstule Ziemassvētku vecītim jeb ideālā kandidāta apraksts – mēs visi labi zinām, ka ne vienmēr saņemam visas dāvanas, kuras lūdzam, gluži tā ir arī ar ideālo kandidātu.
Kandidāts, kurš ir ideāli atbilst visām prasībām, ir reta parādība. Ja neatbilsti dažām prasībām vai Tev nav pietiekoši augtas kvalifikācijas, taču jūtu, ka esi piemērots šim darbam, tad Tev varētu būt taisnība. Šādā situācijā – uz priekšu: piesakies! Tiesa gan, tā kā gluži neatbilsti prasībām, tad vajadzēs nedaudz piestrādāt pie tā, lai tiktu līdz intervijai. Kā to izdarīt?

Pamēģini šīs idejas:
1.  Apkopo tās prasmes, kvalifikācijas no darba sludinājuma apraksta, kuras Tev piemīt. Tie būs galvenie pieturas punkti Tavā motivācijas vēstulē.

2.  Apkopo tās prasmes un kvalifikācijas, par kurām neesi pārliecināts par visiem 100%, taču esi gatavs veikt pienākumus, kas saistītas ar tām, jo esi agrāk novērojis kā to dara, asistējis līdzīgos darbos utt. Tas palīdzēs novērst uzmanību no nepietiekošās kvalifikācijas vai pieredzes uz to, ko un kā VARI izdarīt.

3. Pozitīvi, ja Tev jau ir kāds pazīstamais uzņēmumā, tad vari uzzināt vairāk par šo amatu un mācīties no viņa pieredzes šajā uzņēmumā. Varbūt šis cilvēks var ieteikt Tevi šim darbam – tas tikai vairos Tavas izredzes iegūt šo darbu.

4. Izpēti uzņēmumu no A līdz Ž
– uzmanīgi izlasi visu pieejamo informāciju par uzņēmumu, kā arī seko līdzi tā jaunumiem. Tas var palīdzēt Tev izprast konkrētā amata nozīmību uzņēmumā, ko vari izmantot arī savā motivācijas vēstulē.

5. Domā un raksti pozitīvi!
Neatvainojies vai neuzsver tās prasmes, kuru Tev nav, tā vietā fokusējies uz tām iemaņām un prasmēm, kuras Tev ir.

6. Pārlasi darba aprakstu un padomā, iespējams, ka savā CV un motivācijas vēstulē vari minēt pieredzi, kas saistīta ar darbu, kuram piesakies, taču Tev nav nepieciešamās kvalifikācijas, tāpēc jebkura pieredze palīdzēs – brīvprātīgo darbs, prakse, vasaras darbi utt.

7. Parūpējies un piestrādā pie sava CV. Mēģini to pārveidot tā, lai tas būtu saistīts ar darbu, kuram piesakies
– pārfrāzē teikumus, centies izmantot pēc iespējas vairāk atslēgas vārdus, kas saistīti ar šo darbu (ja Tavu CV lasīs dators, tad tas palielinās Tavas iespējas iegūt uzaicinājumu uz interviju).

Avots: https://www.livecareer.com/resources/jobs/search/underqualified-unqualified-job-seeker

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku