Blogs

Jūlijā Rīgā notiks Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

10. jūlijā Rīgā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF), kura mērķis ir Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšanas nolūkā stiprināt sadarbību starp Latvijas izcelsmes biznesa līderiem, uzņēmējiem un dažādu nozaru speciālistiem Latvijā un citviet pasaulē, veicināt zināšanu un pieredzes apmaiņu un finanšu kapitāla piesaisti mūsu valstij. Pasākumu rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskolu. Šis būs jau otrais šāda vieda forums.

Šovasar kā foruma galvenā tēma ir izvirzīts jautājums par to, kā par spīti ārējiem apstākļiem nodrošināt strauju un ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. Foruma darba kārtībā būs gan jautājums par Latvijas investīciju klimatu un tā konkurētspēju pasaulē, gan par Latvijas eksporta diversifikāciju un eksporta veicināšanas stratēģijām, gan par Latvijas uzņēmējspējas stiprināšanu.

Foruma sākumā dalībniekus uzrunās jaunais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis. Turpinājumā forums norisināsies vairākās sesijās. Pirmā sesija būs par tēmu “Latvijas jaunās iespējas eksporta veicināšanā un investīciju piesaistē”. Otrajā sesijā klātesošie pārrunās Latvijas kā inovatīvas uzņēmēju nācijas izveides iespējas un izaicinājumus. Trešā sesija notiks A un B grupās. To tēmas ir “Vai Latvija ir gatava CETA un TTIP? – Rīki tirdzniecības sakaru veicināšanai ar Ziemeļameriku” un “Kā savaldzināt Āzijas pūķi? – Praktiski rīki tirdzniecības sakaru veicināšanai ar Ķīnu”. Pēdējā dienas sesija būs veltīta Latvijai un Latvijas uzņēmumu zīmolvedībai, diskutējot par jautājumu, kā to vizlabāk nokomunicēt pasaulē.

Sesijās ar uzrunām uzstāsies Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, Pasaules Bankas vecākais ekonomists Ķīnā Kārlis šmits, Latvijas Valsts prezidenta Eiropas lietu un ekonomikas padomnieks Andris Piebalgs,  A/S Rīgas piena kombināts (Food Union Group) valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs,  augsto tehnoloģiju kompānijas HOYA Corporation izpilddirektors Ģirts Cimermans,  Epocal Corporation dibinātājs un izpilddirektors, pasaulē atzīts līderis biočipu un medicīniskās diagnostikas ierīču izstrādē no Kanādas Imants Lauks, Latvian – American Shipping Line vadītājs (ASV) Juris Bļodnieks,  Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs Pēteris Žimants, osmētikas ražotāja Madara vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone u.c..

Savu dalību forumā aicināti reģistrēt latviešu izcelsmes biznesa līderi, uzņēmēji un dažādu nozaru speciālisti pasaulē, kuriem ir interese veidot vai stiprināt saikni un sadarbību ar Latviju, kā arī uz inovāciju un eksportu orientēto Latvijas uzņēmējdarbības nozaru un par ekonomikas attīstību atbildīgo institīciju, pētniecības un izglītības institūciju pārstāvji. Forums norisināsies Radisson BLU Hotel Latvija konferenču centrā Elizabetes ielā 55. 

Reģistrācija un papildu informācija: www.ieguldilatvija.lv

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku