Blogs

IT nozarē nomācošs vīriešu pārsvars

Amerikas Savienotajās valstīs IT nozarē ir viens no nevienlīdzīgākajiem strādājošo sadalījums pa dzimumiem - 85% no amatiem ieņem vīrieši, atsaucoties uz tehnoloģiju portālu "The Verge", vēsta ziņu aģentūra LETA. Līdzīga aina ir arī Eiropā.

Piemēram, kompānijā "Facebook", kas skaļi un aktīvi izteikusies par dzimumu vienlīdzību darbinieku vidū, 69% no uzņēmuma darbiniekiem ir vīrieši, un vadošos amatus tie ieņem vēl biežāk - 77% gadījumu. Lai veicinātu sieviešu piesaistīšanu industrijai, sociālo tīklu gigants pat sācis veikt sociālās kampaņas, kam jāveicina skolas vecuma meiteņu ieinteresēšanu programmēšanā.

Vairāk par šo lasi portālā TVNET.

Līdzīga "bilde" ir arī Eiropā. Statistika, kuru publiskojusi Eiropas Komisija, liecina, ka neraugoties uz IT straujo izaugsmi, sieviešu šajā nozarē ir neticami maz. Tikai 19% no IT nozares vadošajiem amatiem ieņem sievietes, kamēr citās pakalpojumu nozarēs šis skaitlis ir 45%. Arī uzņēmējas sievietes IT nozarē ir vien 19%, bet citās pakalpojumu nozarēs – 54%. IT darbinieku vidū sieviešu īpatsvars ir mazāks par 30%, turklāt samazinās arī to sieviešu īpatsvars, kuras ieguvušas augstāko izglītību datorzinībās – trīs procenti sieviešu salīdzinājumā ar desmit procentiem vīriešu no visiem augstskolu beidzējiem. (LA, 28. marts, 2014)

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku