Blogs

"Hour of Code"

Līdz 14.decembrim Latvijā tiek organizētas starptautiskās kampaņas "Hour of Code" jeb "Programmēšanas stundas" pasākumi, kuru laikā skolēniem ir iespēja spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē.

Uzziņai: "Hour of Code" ir globāla kampaņa, kuras mērķis ir veicināt pirmo interesi par programmēšanu, kliedējot mītus, ka tā ir garlaicīga un nesaprotama. Iniciatīva ir guvusi lielu popularitāti visā pasaulē, pagājušajā gadā pasākumos piedaloties 15 miljoniem cilvēku vairāk nekā 180 valstīs. Lai gan pamata mērķauditorija ir skolēni, "Hour of Code" pasākumos ir piedalījušies cilvēki vecumā no četriem līdz pat 104 gadiem.

"Hour of Code" nedēļas laikā arī ikviens interesents tiek aicināts izmēģināt pirmos soļus programmēšanas pasaulē - "code.org" mājaslapā izmēģinot programmēšanas spēli.

"Microsoft Latvia" vadītājs Ēriks Eglītis:
- Jau tagad lielākā daļa darbavietu pieprasa vismaz pamatzināšanas par tehnoloģiju lietošanu, un nākotnē šī proporcija pieaugs. Programmēšana ir nākamais solis - zināt ne tikai, kā lietot tehnoloģijas, bet saprast, kā tās strādā, ir liela priekšrocība ikdienas darbā ar datoru. Runa nav par kādas specifiskas programmēšanas valodas pārvaldīšanu, bet gan programmēšanas pamatprincipiem, kas balstās uz loģiku - līdz ar to programmēšana ir lieliska mācību viela, ko apgūt jebkuram skolēnam, arī tiem, kas savu nākotni nesaista ar informācijas tehnoloģijām. Šie var būt arī pirmie soļi perspektīvas karjeras virzienā informācijas tehnoloģiju jomā. Lielisks piemērs esot Igaunija, kur jau tagad vispārizglītojošajās skolās skolēniem ir iespēja apgūt programmēšanu.

Vairāk par "Hour of Code" UZZINI ŠEIT .

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku