Blogs

Darbs nelabvēlīgā situācijā esošiem bezdarbniekiem

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) darba devēji var pieteikties dalībai projekta "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" pasākumā "Pasākums noteiktām personu grupām". Projekts paredz, ka darba devēji, kas būs pieteikuši savu dalību, veidos darba vietas nelabvēlīgā situācijā esošiem bezdarbniekiem.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros. Projekta īstenošanā var iesaistīties komersanti, izņemot ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana, var iesaistīties arī pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, un veidot darba vietas nelabvēlīgākā situācijā esošiem bezdarbniekiem.

Pieņemot darbā NVA reģistrēto bezdarbnieku, darba devējs no NVA saņems finansiālu atbalstu. Tā būs dotācija darba algai 50% apmērā no bezdarbnieka ikmēneša darba algas, nepārsniedzot valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru. NVA izmaksās dotāciju darba vadītāja atlīdzībai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura darbības mērķis ir atbalsta sniegšana personām ar invaliditāti un kas nodarbinās bezdarbniekus tādās profesijās kā asistents, pavadonis, surdotulks, latviešu nedzirdīgo zīmju valodas tulks, interešu pulciņa audzinātājs vai speciālais pedagogs, kā arī ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura statūti paredz atbalsta sniegšanu personām ar redzes invaliditāti, NVA segs arī ikmēneša izmaksas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no algas dotācijas daļas.

Subsidētajās darba vietās nodarbinās ilgstošos bezdarbniekus, kuri bez darba bijuši gadu un ilgāk, kā arī bezdarbniekus, kuru vecums ir virs 55 gadiem. Lai pieteiktos, darba devējiem jāizmanto pieteikuma forma NVA mājaslapā, kas jānosūta elektroniski vai jānosūta pa pastu filiālei, kuras administratīvajā teritorijā plānots veidot darba vietu.
NVA filiāle ne retāk kā reizi divos mēnešos organizē Aktīvo nodarbinātības un atbalsta pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēdi. Tajā tiek izskatīti pieteikumi un pēc tam informāti darba devēji par pieņemto lēmumu.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku