Blogs

Darbs Eiropā

Vēlaties izmēģināt strādāt vai turpināt savu prasmju uzlabošanu citā valstī? Tad rēķinieties, ka būs jāpielāgojas citam darba stilam, ka būs jāattīsta jaunas kompetences un jākonfrontējas ar citu kultūru un pasaules uzskatiem. Tas skan kā draudi, taču patiesībā tā nemaz nav!

Domājot par darba iespējām Eiropas Savienībā, labs izejas punkts ir EURES jeb Eiropas nodarbinātības pakalpojums. Tas ir publisko pakalpojumu tīkls, kas piedāvā bezmaksas informāciju par darbu un darba iespējām Eiropas Savienībā. Turklāt lapā ir iespēja iepazīties ar darba piedāvājumiem.

EURES ir 1993. gadā izveidots sadarbības tīkls starp Eiropas Komisiju un EEZ dalībvalstu (ES valstu un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas) nodarbinātības dienestiem un citām partneru organizācijām. Arī Šveice ņem dalību EURES sadarbībā. EURES dalībnieku un partneru organizāciju apvienotie resursi nodrošina stingru pamatu EURES tīklam, kas sniedz augstas kvalitātes pakalpojumus darbiniekiem un darba devējiem.

Eiropas darba tirgus piedzīvo kritisku brīdi, tāpēc nodarbinātība tiek stimulēta arī, izmantojot jaunas iniciatīvas gan attiecībā uz darbiniekiem, gan darba devējiem. Tieši tāpēc šogad visas apmācības un mobilitātes programmas Eiropas Savienībā tika apvienotas programmā „ErasmusPlus”. Šī programma septiņu gadu laikā atbalstīs mobilitātes un sadarbības aktivitātes, kurās varēs iesaistīties vairāk nekā 4 miljoni Eiropas Savienības pilsoņu.  Šajos projektos var iesaistīties gan studenti, gan praktikanti, gan tie, kas vēlas spert pirmos soļus darba tirgū, kā arī brīvprātīgie un sportisti. Mērķis ir viens – zināšana un pieredzes apmaiņa.

Tas nozīmē, ka vienotajam Eiropas tirgum ir savi noteikumi un tas piedāvā iespējas. Vajag vienīgi mācēt tās atrast un spert pirmos soļus sapņa virzienā. Sācciet apmeklējot EURES mājaslapu: https://ec.europa.eu/eures/page/homepage

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku