Blogs

Darba iespējas skolēniem vasarā

Vasarā Nodarbinātības valsts aģentūra aicina darba devējus nodarbināt savos uzņēmumos vispārējo, speciālo un profesionālo skolu 15 līdz 20 gadus vecos audzēkņus. Tas būs iespējams, piesakot savu dalību aģentūras īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, kas turpināsies no jūnija sākuma līdz augusta beigām.

Darba devēju pieteikšanās pasākumam Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs būs iespējama no aprīļa. Pieteikties darba devējs varēs aģentūras filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā paredzēta skolēna darba vietas izveide. Fliāle ar darba devēju noslēgs sadarbības līgumu, savukārt darba devējs ar skolēnu slēgs darba līgumu, nodrošinot skolēnam darba vadītāju, kurš jaunietim palīdzēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas. Strādājot vasaras brīvlaikā, plānots, ka skolēni iegūs praktisku pieredzi par darba tirgus vidi, uzzinās, kas ir darba intervija, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba tiesiskās attiecības. Bet darba devēji nedrīkstēs skolēnus nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Aģentūra darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, kā arī dotāciju skolēnu darba vadītāja darba algai. Par 10 skolēnu darba vadīšanu NVA piešķirs dotāciju valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, attiecīgi par viena skolēna darba vadīšanu dotācijas apmērs būs viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra. Viens darba vadītājs varēs vadīt ne vairāk kā 10 skolēnu darbu.

NVA apmaksās arī izdevumus par veselības pārbaudēm skolēniem, ja tās paredzētas normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm, un apdrošinās skolēnus pret iespējamiem nelaimes gadījumiem darba vietās.

Ja darba devēji pasākumam varēs pieteikties, sākot no aprīļa, skolēnu pieteikšanās sāksies maijā. Plānotais nodarbināto skolēnu skaits ir 3500.

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku