Blogs

9.martā Eiropas Centrālā banka sāks obligāciju iepirkumu programmu “QE”

Eiropas Centrālā banka (ECB) ir paredzējusi inflācijas ierobežošanas plānu, kuram būtu jāveicina ekonomika visā eirozonā. Programmas, kura tiks uzsākta 9.martā, nosaukums ir “Quantitative Easing” (QE) jeb kvantitatīvā mīkstināšana.

Aktīvu iegādes programmas apjoms būs 60 miljardi eiro mēnesī un tā paredz eiro denominētu valsts sektora vērtspapīru iegādi otrreizējā tirgū, kā arī ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru un nodrošināto obligāciju iegādi, kas tika sākta 2014.gadā. ECB iegādāsies aktīvus jebkurā gadījumā, kamēr vien ECB saskatīs ilgtermiņā uzturamas inflācijas parādīšanos, kā arī ekonomiskās izaugsmes nostiprināšanos. QE kopīgās investīcijas ir plānotas 1 140 miljardu eiro apjomā.

ECB prezidents Mario Dragi pauž savu gandarījumu par šo plānu, un viņaprāt jaunais plāns palīdzēs atgūties ne tikai visām eirozonas valstīm, bet arī viņa dzimtenei Itālijai, kas patlaban piedzīvo spēcīgu ekonomisko krīzi. Banka pat ir modificējusi iepriekšējās prognozes par IKP pieaugumu eirozonā. Patlaban prognozes ir pozitīvākas, un ECB speciālistu šī gada marta makroekonomiskajās iespēju aplēsēs eirozonai norādīts, ka IKP vidējais gada pieaugums būs 1,5%, 2016.gadā – 1,9% un 2017.gadā – 2,1%. Patēriņa cenas šajā gadā nemainīsies, bet nākamgad palielināsies par 1,5%, bet 2017.gadā – par 1,8%.

Sīkāk par “QE” - https://www.ecb.europa.eu/press/pressconf/2015/html/is150305.lv.html; http://www.ecb.europa.eu/press/pressconf/2015/html/is150122.en.html; http://www.ecb.europa.eu/press/pr/date/2015/html/pr150122_1.en.html

Piesakies jaunumiem e-pastā!

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku