Blogs

10 zelta likumi pozitīvai darba dienai

Ja ir patiesība, ka darba vietas iekārtojums ietekmē produktivitāti, tad tik pat liela patiesība ir tā, ka mūsu attieksme ietekmē mūsu profesionālās dzīves veiksmes stāstu. Tāpēc turpinājumā kārtējie desmit zelta likumi, kas palīdzēs strādāt labāk.

Vispirms pavisam vienkārši – vienlaicīgi dari tikai vienu lietu. Nodarbošanās ar 100 leitām vienlaicīgi liek justies svarīgam un aizņemtam, bet tas parasti nav tas labākais rīcības modelis. Šādos gadījumos parasti produktivitāte pazeminās, bet pieaug stress un apjukums.

Iedziļinies! Vari strādāt 16 stundas diennaktī, bet, ja ieniemācīsies iedziļināties lietas būtībā, zaudē laiku. Ir svarīgi pareizi kaut ko darīt, bet vēl svarīgāk ir darīt pareizās lietas. Tāpēc, risinot kādu problēmu, nemeties uzreiz to risināt ar pirmo prātā ienākušo līdzekli, bet vispirms padomā, uzdod pareizos jautājumus un paskaties uz problēmu no vairākiem leņķiem.

Mācies ieklausīties. Vismas divi labumi, ko var gūt ieklausoties: uzmanīgi ieklausoties, ietaupi laiku un nepieļauj citu pieļautās kļūdas; ieklausoties un parādot, ka esi tiešām ieinteresēts, iemantosi citu uzmanību.

Iemācies jautāt. Neesi kaurīgs, bet jautā, pat uzbāzīgi, nesamierinoties ar „šablonu” atbildēm. Kad nesaproti, kad vēlies kaut ko uzzināt, nekautrējies jautāt.

Nedari muļķīgas lietas. Strādājot, ir nemitīgi jāpieņem lēmumi. Gadās pieņemt arī nepareizus lēmumus, taču svarīgākais, lai tie nav muļķīģi. Lai saprastu, vai lēmums ir muļķīgs, uzdod sev jautājumu: „Kā šo lēmumu atainotu presē?”

Pieņem pārmaiņas, jo pārmaiņas vienkārši notiek. Tās ir nenovēršamas. Tu vari izvēlēties, vai tām pretoties un tikt samītam, vai arī tās pieņemt un nest tālāk.

Atzīsti savas kļūdas. Nebaidies tās atzīt, bet neļauj, lai kāds tās pārspīlē un liek tām izskatīties nopietnākām, nekā tās patiesībā ir.

Runā skaidru valodu. Nemēģini runāt caur puķēm, neiazraujies ar liekvārdību un tukšvārdību. Pēc tam, kad būsi spējis pievērst uzmanību ar šiem vienkāršajiem vārdiem, vari pievienot detaļas. Šis likums darbojas arī tad, kad raksti e-pastu. Centies rakstīt e-pastus, kas nav garāki par 5 rindiņām.

Atbrīvojies! Neskatoties uz likumiem, pienākumiem un izaicinājumiem, pavadi astoņas darba stundas bez pārlieku liela stresa.

<  Atpakaļ

Uzzini pirmais

Piesakieties jaunumu saņemšanai e-pastā:

www.enjoyrecruitment.lv izmanto sīkdatnes (cookies), kas saglabā informāciju par Tavu mājaslapas apmeklējumu. Dati ir anonīmi, tie palīdz mums uzlabot mājaslapas un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sīkāk par Sīkdatnēm un Privātuma Politiku