Iepriekšējā rakstā apskatījām personas SVID analīzi un jautājumus uz kuriem sniedzot atbildes ir iespējams attīstīt specializētus talantus un spējas, kas jums dos priekšroku darba izpildes procesā. Šoreiz iepazīstināšu ar rezultātu, kā veikt SVID analīzes novērtējumu un kādi ir iespējamie ieguvumi no secinājumiem.
SVID analīzes piemērs Anna - reklāmas menedžere.
Stiprās puses
- Es esmu ļoti radoša. Bieži pārsteidzu klientus ar jaunu skatījumu uz savu zīmolu.
- Esmu komunikabla un spēju labi saprasties ar klientiem un komandu.
- Man piemīt spējas uzdot mērķtiecīgus jautājumus, lai atrastu atbilstošākās tirdzniecības perspektīvas.
- Es esmu pilnībā apņēmusies gūt panākumus ar klientu zīmolu.
Vājās puses
- Man ir spēcīga un impulsīva nepieciešamība paveikt lietas ātri un izņemt tās no mana "Izdarīt" saraksta, tāpēc dažreiz tā rezultātā pasliktinās mana darba kvalitāte.
- Šī pati vajadzība paveikt lietas ātri izraisa manī vairāk stresa, ja redzu, ka man ir pārāk daudz uzdevumu.
- Es kļūstu nervoza iesniedzot idejas klientiem un man piemīt bailes no publiskās uzstāšanās, kas savukārt mazina manas prezentācijas ritumu.
Iespējas
- Viens no mūsu galvenajiem konkurentiem ir radījis reputāciju, ka mazie un vidējie klienti nav viņu rūpju un laika vērti.
- Es apmeklēšu lielu tirdzniecības un mārketinga konferenci nākamajā mēnesī. Tas ļaus paplašināt stratēģisko tīklu, kā arī piedāvāt mācību seminārus.
- Mūsu mākslinieciskā vadītāja drīzumā dosies grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, tāpēc aptveršu pienākumus viņas prombūtnes laikā, kas man būs lieliska karjeras attīstības iespēja.
Draudi
- Jana ir viena no manām kolēģēm, kura ir daudz spēcīgāka runātāja krievu valodā, nekā es esmu; mēs abas konkurējam uz mākslinieciskās vadītājas pozīciju.
- Sakarā ar neseno darbinieku trūkumu, es esmu bieži pārstrādājusies un tas negatīvi ietekmē manu jaunradi.
- Pašreizējā ekonomiskā situācijā izraisa lēnu pieprasījuma pieaugumu tirdzniecības nozarē. Uzņēmumā tika atlaisti darbinieki un uzņēmums apsver turpmāko ierobežošanu.
Kā rezultātā veicot šo analīzi, Anna veic drosmīgu soli, tuvojoties savai kolēģei Janai, uzņemoties viņu aizstāt prombūtnes laikā. Anna ierosina, ka gan viņa, gan Jana, abas kopā varētu pildīt darba pienākumus, izmantojot savas stiprās puses. Viņas pārsteigums, Janai šī ideja patīk. Jana zina, ka Anna uzrāda ļoti labus rezultātus izstrādājot radošas idejas, kuras Janai patīk labāk nekā viņas pašas.
Strādājot komandā, viņām ir iespēja veikt vēl vairāk, lai mazākie klienti justos vēl labāk par saņemtajiem pakalpojumiem. Tas paaugstina ieguvumu, kuru iegūst uzņēmums ņemot vērā konkurentu vājumu šajā jomā.